Artık nefeslerimizi tuttuk ve yeni nesil konsolların gelmesini bekliyoruz. Hepimiz en kısa zamanda birini (veya belki ikisini de) edinmek için ellerimizi ceplerimize atacağız. Ama bir yandan da aklımızın bir köşesinde geçen nesil yaşadığımız Xbox’ın meşhur 3K hatası tecrübesi de duruyor ve endişeleniyoruz, ya bu nesildeki konsollarda da hata çıkar ve bu bize denk gelirse?

Kuzey Amerika çıkışına artık 1 gün kalan Playstation 4 için hem IGN‘den hem Kotaku‘dan hem de Neogaf‘taki bazı kullanıcılardan hata haberleri geliyor. Söylenen o ki, PS4 HDMI portu üzerinden ekrana görüntü yollamayı kesiyor. IGN bir çok farklı HDMI kablosu, farklı TV ve farklı çözümler denemesine rağmen sorunu çözememiş. Fakat en sonunda cihazın üzerine hafifçe baskı uyguladığında görüntü alabilmişler. Aynı şekilde Kotaku’da bulunan bir PS4 de benzer şekilde görüntü yollamayı kesmiş.

Umuyoruz bu hata yaygın bir hata değildir. Siz yine de eğer yurt dışından PS4 almayı düşünüyorsanız garanti açısından bir kez daha düşünebilirsiniz.

Playstation 4

2 Comments

  • keramazotti dedi ki:

    haydaaa…

  • fleshstorm dedi ki:

    Yarın piyasaya çıkınca, duruma tekrar bakalım.
    Editörlere ulaşan ürünlere özel olabilir. Belki erken üretimdir.