Türkiye’de oyun sektörü henüz çok genç. Henüz kendimize ait bir başarımız yok, bütün dünyanın yaygın olarak oynadığı bir oyun üretemedik ve oyunlar bütün dünyada ev eğlencesinin en önemli ayağı olarak kabul edilirken Türkiye’de hala çocuk eğlencesi muamelesi görüyor. Ama üzülmeyin bizim de artık dünya çapında bir başarımız! var.

London Game Conference’da konuşan Sports Interactive’in patronu Miles Jacobson, Football Manager 2013‘ün dünya çapında toplam 10.1 milyon kere korsan olarak indirildiğini söyledi. Oyunu illegal olarak indiren IP’ler araştırıldığında Çin’nin 3.2 milyon indirme ile ilk sırada olduğu görülürken, onu 1.1 milyon indirme ile Türkiye takip ediyor. Oyunu 547 bin kez illegal olarak indiren İtalya’da ise bir IP oldukça dikkat çekici. Çünkü o bir IP, Vatikan’a ait. Rahipler futbol sevmez mi? Elbette sever!

Özellikle PC oyunlarında kopya elbette oyun endüstrisinin en büyük sorunlarından biri. Bunu sadece Türkiye yapıyor demek bizlere haksızlık etmek olur. Fakat genellikle ilk sıralarda olmamız da düşündürücü. Diğer yandan dün verdiğimiz bu haberde de gördüğümüz gibi geçtiğimiz ay Playstore üzerinde en çok satan oyun da yine oyunun bu seneki sürümü olan Football Manager 2014! Kısacası bu haberden çıkaracağımız sonuç oyunları ölümüne seviyoruz!

Football Manager 2013