Die Hard 2 filminin de yönetmen koltuğunda oturan Renny Harlin, yapımcı firma Nu Image/Millennium için Yunan yarı tanrısı Herkül’ün ölümlü Girit prensesi ile olan aşkını anlatan Hercules’ün çekimleri için kolları sıvadı. Senaryosu Harlin, Sean Hood, Giulio Steve ve Hanna Hoeg tarafından yazılan ve 3D olarak beyaz perdeye aktarılacak filmin çekimleri önümüzdeki ay Bulgaristan’da başlayacak.

Harlin, yeni Herkül ile ilgili olarak Hollywoodlu bir gazeteciye yaptığı açıklamada, “bu en efsanevi mitolojik karakteri canlandırmak için sadece fiziksel görünüm yeterli değil, Kellan bu rol için tabiri yerindeyse biçilmiş kaftan,” diye konuştu. “Kellan, bu karakterin zayıf ve kuvvetli yönlerini keşfetmekten korkmuyor. Yüreği ve tutkusu beni çok etkiledi.”

Kellan Lutz, yönetmenini etkilemekten çok daha fazlasını yapmak zorunda gibi zira ünlü yapımcı/yönetmen Brett Ratner da kadrosunda başta Dwayne Johnson olmak üzere, Ian McShane, Joseph Fiennes, John Hurt gibi güçlü isimler barındıran başka bir Herkül filmi çekmek üzere düğmeye bastı.