“Halo” serisinin yapımcısı Bungie’den Destiny adlı bir oyun geldiğini duymuştuk. Acaba Halo dünyasını yaratan Bungie, “Destiny” ile yeni bir tarih mi yazma yolunda?

Oyunla ilgili ilk detaylar şöyle: First-person shooter, action role playing game. Dağıtımcı Activision, çıkış tarihi olarak 2013’ün 3. çeyreği diye anons edilmiş. Oyunun çıktığı platformlara dikkatinizi çekerim: PS3 PS4 ve Xbox 360. PS4 var fekat Xbox 720 yok.. yorum da yok. Varsa siz yapın efem.

dark-patrolGelelim oyuna. Görünüşe göre “Destiny” yeni senaryosu ile klasikler arasına girecek gibi gözüküyor.  Bu aralar birçok oyunun ana teması olan kıyametin sonrası konu alınıyor. Bir oyunun iyi olması ve klasikler arasına girmesi için hikayesinin sağlam temelleri olan bir tarihe sahip olması gerekiyor. Yani işin senaryosunun çok iyi yazılmalı. Aç parantez bak örneklere (GOW serisi, Max Payne serisi, GTA serisi, daha çook var) kapa parantez eferim.  İstediğimiz de bu. Bungie bu işi çok iyi yapan firmalardan biri. Oyunun hikayesini yazan Joseph Staten’da kendine ait tarihi olan bir evren yaratmaya çalıştıklarını belirtmiş. Hikayeye göre büyük yıkımdan sonra Gezginler (traveller) tarafından kurtarılan son insanlar eski dünya da kolonize olup bir şehir kurmuşlar.  Destiny’deki görevimiz şehrimizi 4 ırktan oluşan düşmanlardan korumak.

Grafikler muazzam görünüyor. Yapımcılar devasa bir harita yaptıklarını ve bu haritanın sürekli evrim geçireceğini de ekliyor. Zaman içerisinde sürekli yenilenen bir dünya (update olan bir dünya hmm). Şimdilik konunun detaylarını vermiyorlar sadece devasa çok oyunculu rol yapma oyunu (mmorpg) ögelerinin bu oyunun içerisinde olacağını bildiriyorlar. Bekleyeceğiz ve göreceğiz…

Oyunun karakter tasarım videosunu mutlaka izleyin…