Telltale Games‘in, 2K Games‘in popüler aksiyon FPS oyunu Borderlands evreninde geçen macera oyunu Tales from the Borderlands oyununa ait ilk ekran görüntüleri yayınlandı.

tales from the borderlands1Yayınlanan ekran görüntülerinin yanında Telltale prodüktörlerinden Adam Sarasohn, Playstation Blog’da yayınlanan gönderide niçin FPS olmayan bir Borderlands oyunu geliştirmek istediklerine dair de açıklamalarda da bulundu.

Sarasohn’un söylediğinde göre, yapılan bu tercihte Borderlands evreninin sahip olduğu karakterlerin, arka plandaki hikayenin ve evrenin sahip olduğu kara mizah unsurları etkili olmuş. Handsome Jack, Claptrap, Tiny Tina, Angel, Moxxi gibi güçlü karakterlerin bir macera oyunu yapmak için ihtiyaç duyulandan fazlasına sahip olduğu aşikar.

Sarasohn’un paylaştığı bilgi kırıntılarına göre, oyunda bulunan eşyalardan bazıları Borderlands evrenine ait diğer oyunlarda da kullanabilecek gibi. Ayrıca Tales of the Borderlands de, selefinin olduğu gibi para ve aç gözlülük temalarına özellikle eğiliyor.

Tales form the Borderlands geçtiğimiz yılın sonlarına doğru açıklanmıştı ve bölüm (episode) başına 5 dolar gibi bir ücrete sahip olacağı söylenmişti. Tüm bölümleri uygun fiyata alabilmek adına bir de Season pass’in satışa sunulacağı da söylenmişti.

Yayınlanan ekran görüntülerine de aşağıdan göz atabilirsiniz: