Activision Blizzard‘ın 2014 mali yılı ilk çeyreğine dair paylaştığı rapora göre, World of Warcraft üye sayısı 7.7 milyondan 7.6 milyona düştü. Geçtiğimiz temmuz ayında 8.3 milyonda 7.7 milyona düşmüş olan üye sayısının düşüşü yavaşlamış da olsa, devam ediyor.

world of warcraft warlords of draenor 1Öte yandan bu yıl 20 kasımda çıkacak olan World of Warcraft’ın yeni eklenti paketi Warlords of Draenor‘un ön sipariş rakamları da 1 milyona ulaştı. Oyuncular arasında sıradan bir olaymış gibi karşılanan Warlords of Dreanor’un bu rakama ulaşması da şimdilik Blizzard’ın başarı hanesine yazılabilir.

Bunların haricinde Activision, World of Warcraft’ın içerik üretimini artırmak adına geliştirici ekibi genişleteceğinin de bilgisini paylaştı.

World of Warcraft’ın üye sayısı son zamanlardan bu yana istisnai durumlar haricinde yıldan yıla sürekli düştü. Ancak yine de oyunun 11 milyon kullanıcıya sahip olduğu ve yıllardan beri düşmesine rağmen hâlâ 7.6 milyon kullanıcıyla gayet de etkileyici bir oyuncu kitlesine sahip olduğu gerçeğini unutmamak gerek.