Xbox 360 için Kinect destekli bir oyun olarak duyurulan ancak bu özelliği kaldırılarak yeni nesil için tekrar yapımına başlanan Ryse:Son of Rome Xbox One’ın çıkış oyunlarından biri olarak karşımıza çıkacak. Microsoft’un yayıncılığında Yerli kardeşlerin sahibi olduğu Crytek tarafından konsola özel olarak hazırlanan oyun, Cry Engine’in gücünü kullanan etkileyici grafikleri ve dövüş dinamikleri ile dikkat çeken bir yapım olarak karşımıza çıkıyor.

Tabi her oyunun çıkışına yakın zamanda yaptığı gibi Ryse içinde bir çıkış videosu hazırlandı. Oyunun hikayesine ait küçük tüyoların yer aldığı ve bolca savaş sahnesini içinde bulunduran video, aksiyon oyunlarını sevenleri oldukça memnun edecek gibi duruyor. Ryse:Son of Rome 22 Kasım’da Xbox One’ın çıkış oyunlarından biri olarak raflardaki yerini alacak.

One Comment

  • KARANLIK LORD dedi ki:

    XBOX ONE da beni tek cezbeden oyun bu oldu fakat biliyorsunuz ki oyunla ilgili bazı tatsız söylentiler internette dolaşıyor. Oyunun senaryosu 3-4 saatte bitiyormuş gerçekten böyleyse XBOX ONE almak için bir sebebim kalmayacak ( şimdilik ) bir de keşke oyunda quick time event sistemi yerine dmc ya da god of war tarzı kombo sistemi kullanılsaymış çünkü oyunun akıcılığı baltalanıyor bence hiç olmasın demiyorum tabi ki de ama aşırı abartmışlar habire tuş çıkıyor yanlış mıyım?