Daha önce verdiğimiz bir haberde Ruffian Games‘in de Microsoft gibi twitter üzerinden, açıklayacakları bir oyunun sinyallerini verdiğini söylemiştik. İşte bu oyun da ortaya çıktı: Game of Glens.

Game of Glens, İskoç folklörü temalı ve orjinal dilinde “Game of Glens” adındaki İskoç oyunları üzerine bir oyun. Game of Glens, single player ve multiplayer modlarında zaman zaman kaynak yönetimi yaparak, zaman zaman yapılar kurarak ve bir şeyler fırlatarak başarılı olmaya çalışacağımız aksiyon ve strateji karışımı bir oyun. Oldukça ilginç çizimlere ve fikirlere sahip oyun ile ilgili daha ayrıntılı bilgiyi buradan alabilirsiniz.

Az evvel verdiğimiz link, fark edeceğiniz üzere Square Enix‘e ait bir siteye yönleniyor. Bunun sebebi ise Game of Glens’in, oyuncuyla buluşabilmek için oyuncu desteği arıyor olması. Square Enix’in Kickstarter’a benzeyen projesi “Collective“, oyunculara “Bu oyunun yapımını maddi olarak desteklemek ister miydiniz?” diye sorarak oyuncunun desteğini tespit etmeye çalışıyor. 28 gün süren bu oylamanın sonunda eğer bir proje yeterli desteği alabileceğini kanıtlıyorsa, bu aşamadan sonra maddi olarak katkıda bulunarak oyunu destekleme aşaması başlıyor.

Anlayacağımız o ki Game of Glens’in henüz önünde gitmesi gereken uzun bir yol var. Ancak sahip olduğu ilginç fikirler ve iddia ettikleri kadar eğlenceli bir oynanış sunarsa başarılı olması için bir engel de yok gibi görünüyor.

Hem tarihteki “Game of Glens” ile hem de video oyunu olan Game of Glens ile ilgili bilgi alabileceğiniz Ruffian Games tarafından paylaşılan videoyu buradan izleyebilirsiniz: