gears of warDaha önce yaptığımız haberimizde Microsoft ekibi üyelerinin attıkları twitlerin yeni bir açıklamayı işaret ettiğinden bahsetmiştik. İlerleyen saatler gösterdi ki, Microsoft, Epic Games ile anlaşmaya vararak Gears of War‘un haklarını satın almış durumda.

Bununla beraber yeni Gears of War oyununu Black Tusk Studio‘nun geliştireceği de açıklandı. Anlaşılan o ki bu el değiştirmenin mümkün olduğunca yumuşak ve tutarlı olması da hedefleniyor. Zira Epic Games’in Ürün Direktörü Rod Fergusson da Epic Games’i terk edip Black Tusk’a katılacak ve burada önemli de bir rol üstlenecek. Şahsi kanaatimce bu da Gears of War oyununun önceki oyunların rotasından sapıp bambaşka yönlere gitmesine engel olacaktır.

Epic Games’in kurucusu ve CEO’su Tim Sweeney de yaptığı açıklamayla bu satıştan memnun olduğunu belirtti. Bununla beraber yeni oyunlara konsantre olacaklarını ve Xbox One’ı desteklemeye devam edeceklerini söyledi.

Şu anda fikri hakların alınmış olması dışında, yeni bir Gears of War oyununun yapıldığına dair bir açıklama yok. Dolayısıyla yakın gelecekte bir Gears of War oyunu göreceğimizi tahmin etmiyorum. Ancak diğer yandan, bu yıl içinde yeni bir oyun açıklanmasını beklemek pek de olağan dışı bir durum olmayacaktır.