Daha önce Xbox One’ın 3 milyon sattığı haberini duyurmuştuk. Bu sefer de Sony’den benzer bir haber geldi. CES fuarında konuşan Sony Computer Entertainment CEO’su Andrew House’dan gelen bilgiye göre Playstation 4 çıktığı günden 28 Aralık’a kadar 4.2 milyon satış rakamına ulaştı. Bu satış rakamı son kullanıcıya ulaşan rakam. Aralık ayı başında Sony yaptığı bir açıklamada Ps4’ün Kasım ayında 2.1 milyon adet sattığını söylemişti. Demek ki geçen süre içerisinde PS4 bir o kadar daha satmış.

PS4’ün çıkışı sırasında SCE Amerika CEO’su Jack Tretton cihazın sene sonuna kadar 3 milyon satacağını tahmin ettiklerini söylemişti. Böylelikle sene sonunda bu tahminin 1.2 milyon adet üstüne çıkılmış oldu. Ayrıca Sony, Mart 2014 için tahmini satış rakamını da 5 milyon adet olarak belirlenmişti ama bu yeni gelen bilgiler ışığında 5 milyon barajının çok daha önce aşılacağı belli oldu.

Yeni nesil konsol savaşları kıyasıya sürüyor. Bakalım PS4 ile Xbox One arasındaki fark açılacak mı yoksa birbirine yakın bir şekilde mi ilerleyecek?

ps4-hrdware-large18