Nintendo‘nun yaptığı duyuru da Pokemon: Home, IOS, Android ve Switch için kullanıma hazır durumda. Artık oyuncular nerede olursa olsun IOS, Android ve Switch cihazlarından kontrollerini yapabilecek.

Pokemon Home sistemi, Pokemon evrenine tek bir sistem üzerinden yönetmesi sağlayan oldukça işlevsel bir bulut sistemi. Bu sayede oyuncular Pokemon koleksiyonunu rahat bir şekilde kontrol edebilecek ve istediği zaman, istediği arkadaşıyla Pokemon takası sağlayabilecek.

Pokemon Home sistemi şuanda Pokemon: Let’s Go, Pikachu! ve Pokemon: Let’s Go, Eevee!,  Pokemon Sword ve Pokemon Shield, Pokemon Bank ve Pokemon Go oyunlarıyla sorunsuz bir biçimde çalışıyor. Pokemon Home şuan ücretli ve ücretsiz iki seçenek sunuyor. Arasındaki fark ise tutulan Pokemon sayısı, takas sınırı, Wonder Box‘a aynı anda yerleştirilebilecek Pokemon sayısı gibi şeyler bulunduruyor.

Switch‘te bir aylık abonelik $2.99, üç aylık abonelik $4.99 ve 12 aylık abonelik $15.99. Akıllı telefonlarda ise sırasıyla 19,99 TL, 34,99 TL ve 109,99 TL. Oldukça kullanışlı bir bulut sistemi gibi görünüyor. Bakalım kullanıcılar ne kadar memnun kalacak.