CS:GO yorumcularından biri olan HenryG, Riot Games‘in sadece duyurmuş ve çok kısa bir gösterime sahip olan Shooter oyunu hakkında twitter sayfası üzerinden görüşlerini paylaştı.

Öncelikle oynadığı oyun modunun CS:GO mantığında olduğunu dile getirdi. Aynı CS:GO‘da olduğu gibi size verilen round süresinde A veya B bomba kurulum noktalarına bombayı kurmaya çalışıyorsunuz. CS:GO‘da 16 round kazanma amacı gibi, Project A‘da da 12 round kazanma amacı var. Oyunun Apex Legends, Overwatch gibi FPS/Kahraman tabanlı oyunlardan biri olduğu söylemiş. Oyundaki karakter yeteneklerini aynı CS:GO‘da silah alma gibi mağazadan satın almanız gerekiyormuş. Onun düşüncesine göre bu benzersiz sınıfların güçlü yeteneklerini ya da ulti kombinasyonlarını, taktiksel bir anlamda kullanmanın daha iyi olacağını söyledi. Aynı zamanda oynanış ve silah mekaniklerini oldukça beğenmiş.

HenryG‘nin yaptığı yorumlar ile birlikte oyuna yükselen oldukça fazla insan mevcut. Oyunun bu rekabetçi sistemi ile birlikte, turnuvalarda görme imkanımız da olacaktır. Çıkmasını sabırsızlıkla bekliyoruz.