Microsoft CEO’su Steve Ballmer’ın, Hollywood’dan birçok TV yetkilisiyle yeni duyurulan Xbox konsolunun seçkin içeriğiyle ilgili toplantılar yaptığı söyleniyor.

Konuya yakın kaynakların Deadline’a bildirdiğine göre Ballmer, beraberinde Microsoft’un eğlence ve dijital medyası başkanı Nancy Tellem ile birlikte Hollywood’a gitmişler ve yeni konsolu tanıtmak adına birçok özel toplantıya katılmışlar. Xbox Live’ın da yöneticisi olan Tellem, söylenene göre Ballmer’i, aralarından eski patronu CBS yöneticisi Les Moonves, Sony TV’nin başı Steve Mosko ve WME’nin CEO’ları Ari Emanuel ve Patrick Whitesell’in bulunduğu birkaç Hollywood yöneticiyle tanıştırmış.

Habere göre Ballmer, bahsi geçen yöneticilere, özellikle sistemin spor, müzik, gerçeklik ve senaryo programlama yeteneklerini öne çıkararak yeni Xbox One’ın kısa bir tanıtımını yapmış ve Microsoft’un “bir kablo kanalına” dönüşmeye niyetli olmadığını belirtmiş.

Microsoft’un geçen ayki Xbox One tanıtımı sırasında, Halo oyununa dayanan ve Steven Spielberg tarafından yönetilecek bir “live-action” TV dizi yapılacağı haberini vermişti. Şirket aynı zamanda, NFL’le (Ulusal Amerikan Futbolu Ligi) canlı maç yayınları ve izleyici fantazi Amerikan futbolu istatistiklerinin yan yana entegrasyonu konusunda bir ortaklık yaptıklarını duyurmuştu.