marc-whitten
Xbox eski ürün müdürü Marc Whitten, Microsoft’taki işinden, ses ekipmanları üreten şirket Sonos’ta baş ürün müdürlüğü görevi için ayrıldı. 2000 yılından beridir Microsoft’un konsolu Xbox için çalışan Whitten, 14 yıllık sürecin sonunda işinden ayrıldı. İşinden ayrılmasıyla ilgili olarak konuşan Whitten’ın açıklamları ise şöyle;

“Son 14 yılda büyük bir topluma hitap eden bir konsolun ve başarılı büyük bir takımın bir parçası olmaktan inanılmaz zevk aldım. Çünkü gezegenin en büyük ve inanılmaz hayran kitlesi için çalışma fırsatına sahip oldum ve şaşırtıcı bir ekiple çalıştım. Bu kadar sevilen bir ürünün bir parçası olmak kariyerimin dönüm noktası oldu. Buradan ayrılmak benim için oldukça zorlu bir karardı. Ama hiç bir şüphem olmadığı için ayrılıyorum. Çünkü Xbox şuan oldukça yetenekli ellere sahip  bir ekibin ellerinde güvende buna eminim.”

Microsoft bu ayrılık sonrası Whitten’in eski takım arkadaşlarından Terry Myerson’ı onun görevine getirmeyi düşünüyor. Bakalım bu ayrılık Microsoft’u ne kadar etkileyecek?