Beta süreci oldukça uzun geçen oyunun çıkış tarihini Ubisoft, 10 Nisan olarak bildirdi. Nisan ayında çıkışını gerçekleştirecek oyun için Ubisoft, yapılan isim değişikliğini ve eklenen yeni özelliklerini de duyurdu.

wpid-ghost-recon-online-class-trailer_19
Yapımcı Corey Facteau’ya göre oyunun uzun süre betada kalmasını iyi değerlendirdiklerini, yaklaşık beş milyon kullanıcıya ulaştıklarını ve gelen geri bildirimlerle oyunu daha geliştirdiklerini artık tamamen ilk başlatılan oyundan daha farklı bir konuma gelindiğini bu yüzden de bir isim değişikliğine gidilmesinin gerekliliğini gördüklerini açıkladı. Oyunun yapılan güncellemeler ise şöyle;

Karakter ve harita güncellemeleri: Oyuna yeni bir sanat anlayışıyla dizayn edilmiş yeni karakter kimlikleri ile birlikte yeni karakter, üç sınıf için yeni cihaz tasarımları ve tamamen yeniden yapılanan aydınlatmalı, seviye tasarımlarıyla haritalar eklenecek. Askeri sistem prototiplerinden ilham alan sanat ekibi yarının savaşlarına oyunculara iyi bir deneyim yaşatmak için vitesi yükseltmiş.

Maç eşleştirme ve düzenleme güncellemeleri: Oyunun piyasaya sunulmasıyla birlikte, Geliştirme ekibi de oyuncuların ana kaygıları gidermek için çalıştı. Yeni eşleştirme sistemi ile kullanıcılar hem yetenek hem teçhizat açısından kendilerine denk oyuncularla eşleştirilecek ve adil bir savaş sağlanmış olacak. oyuna eklenecek yeni düzenleme modu ise Mod Master.  Bu sayede oyuncular kendilerini  farklı kombinasyonlarla silah ve kamuflaj sistemlerini düzenleyebilecekler.

Oyuncu topluluğu ile oyunu geliştirme: Oyuncuların bize attıkları mesajları geliştirme ekibi titizlikle inceliyor. Oyunu dinamik tutmak için oyuncuların geri bildirimleri kesinlikle göz ardı edilmiyor. Yeni eklemeler silahlar gelmeye bu şekilde devam edecek. Oyunun tam olarak piyasaya çıkmasından önce ince taktik ayarlamalar için oyuncular tarafından oyun test edilmeye devam edecektir.