GTA Online’da oyunculara kendi yarış modlarını, savaş alanlarını ve daha birçok içeriği yaratma imkânı tanıyacak olan Content Creator’ın ilk sürümü bu sonbaharda oyuncularla buluşacak. Fakat henüz resmi güncellemesi gelmeden bazı oyuncular bu içerik yaratıcısına sızmışlar gibi görünüyor.

Geçtiğimiz haftalarda çıkışını gerçekleştiren GTA Online’ın ilk eklenti paketi Beach Bum ile birlikte içerik yaratıcısıda oyun dosyalarına eklenmiş fakat oyuncuların henüz bu yaratıcıya giriş şansları yok. Bir Youtube kullanıcısı oyunun dosyalarına erişerek bu içerik yaratıcısını ortaya çıkarmayı başarmış ve içerik yaratıcısının kullanımı hakkında fikir sahibi olmamızı sağlayan 4 adet video yüklemiş.

1. Bölüm:

2. Bölüm:

3. Bölüm:

GTA Online İçerik Yaratıcısı Nedir?

GTA Online içerik yaratıcısı, oyunculara kendi oyun modlarını yaratmasına, tüm dünyayla paylaşmasına, oyuncuların da oynayıp oy vererek değerlendirmesine olanak sağlayacak oyun içi bir düzenleme aracı.

İçerik yaratıcısında savaş alanları, silahların, can yeleklerinin yerleri, oyuncuların doğacakları alanlar, yarışlardaki geçiş noktaları, oyunun hava durumu, günün vakti, saati ve radyo istasyonu dahi birçok ayrıntıyı oyuncular kendileri ayarlayabilecekler. Yaratılan modları Rockstar takip edecek ve öne çıkanları onaylayarak GTA Online Social Club Etkinlikleri’nin bir parçası olarak web siteleri üzerinden oyunculara sunacak.