Amerika’da her yıl gerçekleşen, dünyaca ünlü oyun fuarlarından birisi olan Electronic Entertainment Expo (E3)’nin konferans programı belli oldu. Acaba Nintendo, Sega, Sony, Microsoft, Ubisoft, Electronic Arts gibi büyük oyun firmalarının katılacağı E3 fuarında bizleri neler bekliyor ?

Türkiye saatiyle konferans takvimi:

Microsoft Konferansı– 9 Haziran 19.30 ; Microsoft’un Halo, Sunset Overdrive ve Quantum Break oyunları dışında eski oyun serilerine eklenecek yeni oyunların da gösteriminin yapılması bekleniyor.

EA Konferansı– 9 Haziran 22.00 ; EA bu yıl bizlere bolca Star Wars temalı tanıtımları ve en önemlisi de Star Wars Battlefront 3 söylentilerini ortadan kaldıracak bir açıklama yapabilir. Ayrıca Dragon Age Inquisition, Mirrors Edge 2 ve The Sims 4+ yeni indirilebilir içerikleri hakkında pek çok tanıtımları olacak.

Ubisoft Koferansı – 10 Haziran 01:00 ; Oyun dünyasını domine eden dağıtımcı firma yeni nesil projeleri hakkında bilgiler verecek. Assassin’s Creed Unity ile ilgili pek çok detaylı bilgiler açıklanacak olması ve eski nesile özel olarak gelecek Assassin’s Creed Comet de oyuncularla tanışması beklentiler arasında girdi. Bir de The Division, The Crew ve Beyond Good and Evil 2 geçtiğimiz günlerde duyurulan Far Cry 4 hakkında kesin bilgilere sahip olacağız.

Sony Konferansı – 10 Haziran, 04:00 ; Her yıl olduğu gibi bu yıl da fazlasıyla içeriğe sahip olan Sony’nin Playstation 4 için Entwined, Everybodys Game, Kill Strain ve Guns Up gibi birçok yeni oyunlar (IP) hakkında kesin bilgiler sunulacak. Sony’nin bir diğer göz bebeği olan Uncharted serisinin yeni oyunu ile ilgili videolar gösterilmesi haricinde Driveclub ve The Order:1886’ın oynanış mekanikleri de gösterilecek.

Nintendo  – 10 Haziran 19:00 ;  2014’te çıkması beklenen oyunlar hakkında ve eski serilerin (Mario, Donkey Kong) devamı niteliğinde gelecek olan oyunlarla ilgili yeni bilgiler verilecek. 

E3 takviminde herhangi bir değişiklik olduğunda sizlere aktarmaktan çekinmeyeceğiz.

e3