Ubisoft, oyunun çıkışından evvel yayınlanan Watch Dogs incelemelerine karşı oyuncuları uyardı. Oyunun inceleme ambargosu oyunun çıkacağı gün kalkacak. O zamana kadar yayınlanan olumlu ya da olumsuz incelemelere pek itibar etmemek gerek.

Attığı twitle oyuncuları uyaran Ubisoft, oyunun tüm platformlarda çıkacağı gün olan 27 mayıstan önce yayınlanan incelemelerin geçerliliğinin olmadığını belirtti.

“Geçerliliğinin olmaması” meselesi biraz teoride kalıyor olsa da şu aşamada yayınlanacak olan incelemelerin ne kadar doğru olduğunu belirlemek mümkün olmadığından gerçekçi incelemeler ile oyuncuyu kandırmak adına yapılanları ayırt etmek de mümkün olmuyor. Zaten inceleme ambargosunun amaçlarından biri de bu durumun önüne geçmek.

İnceleme ambargosunu, uygulamaya yabancı olanlar için özetle, oyun medyasının “ilk biz inceledik!” safsatasına kapılıp oyuna adil bir inceleme yazmayı atlamamaları için konulan bir sınırlama olarak açıklayabiliriz. Bu ambargonun etik olmayan sebeplerle de konulabildiğini unutmamak gerekir, ancak Ubisoft gibi bir şirketin büyük emek harcadığı Watch Dogs için böyle şark kurnazlıklarına başvuracağını sanmıyoruz.

Dolayısıyla Watch Dogs’a dair bilgi edinmek için 27 mayısı ve Multiplayer ekibinin yapacağı incelemeleri beklemeye devam etmenizi tavsiye ederiz. (Reklamları izlediniz, hehehe)