Yeni nesil konsolların, bir önceki nesle göre teknolojik açıdan gelişim gösterdiği açık. Ancak Crytek çalışanı Sean Tracy, bu gelişimin çok da büyük olmadığı konusunda uyarıyor ve 8GB ram’e sahip bu cihazların kolayca doldurulabildiğini belirtiyor.

Four-Crytek-Sites-Hacked-Users-Should-Change-Passwords-372991-2GamingBolt ile yaptığı röportajında Tracy, yeni nesil donanımların geldiği noktadan hoşnut olduklarını; ancak daha fazlasını istediklerini söyledi.

Yeni nesil konsollarda bulunan 8 GB’lık ramin kolayca doldurulabildiği konusunda fikir bildiren Tracy, bu 8 GB’ın tamamının oyun geliştiricilere sunulmadığını Xbox One’daki ramin bir kısmının işletim sistemine ayrıldığını da hatırlattı.

Geliştirdikleri oyun Ryse’da ram kullanımını dengelemek için çaba sarfettiklerini de söyleyen Tracy, bu durumun kendilerini sınırlandıran şeylerin başında geldiğini de belirtti.

Son olarak Tracy’nin değindiği nokta ise, fotorealistik grafiklere yalnızca donanım gücüyle değil, yeni nesil konsolların sunduğu tüm olanakların akıllıca kullanılmasıyla ulaşılabileceği oldu.