Batman Arkham serisinin son oyunu basına duyuruldu. Yepyeni Batman: Arkham Origins oyunu haberi Rocksteady Studios’dan değil, Warner Bros. Montreal’den geldi.

25 Ekim 2013 tarihinden itibaren piyasaya çıkacak, XBox 360, PlayStation 3 ve Wii U için geliştirilen Arkham Origins, Arkham oyunlarının yıllar öncesini konu alıyor. Başrolde genç ve “ham” bir Batman var ve mevzu genel olarak “Pelerinli Haçlı”nın (Caped Crusader) Deathstroke da dâhil olmak üzere birçok kötü adamla ilk karşılaşması hakkında.

Arkham Origins’in yaratıcı yönetmenliğini, “The Incredible Hulk: Ultimate Destruction” ve “Prototype” gibi açık dünya aksiyon oyunlarının da tasarımcılığını yapmış olan Eric Holmes üstlenmiş.

Ayrıca, bir 3DS ve PlayStation Vita projesi olan Batman: Arkham Origins Blackgate’in konsol ve PC versiyonları da aynı gün çıkacak. Bir 2.5D Metroid tarzı ve “tamamen ayrı bir deneyim” olarak tarif edilen oyun, Arkham Origins’den sonra meydana gelen hadiseleri anlatacak. Blackgate, Armature Stüdyolarında geliştirilirken yaratıcı ekip, Metroid Prime üçlemesinde de yer alan birkaç babadan oluşuyor.

Rocksteady Stüdyoları, Arkham Origins’i doğrudan geliştirmiyor olsa da yaratıcı ekip Warner Bros. Montreal’e, “Arkhamverse’in görünümü ve duygusunu yakalaması” için modifiye edilmiş Unreal motoruna “tam giriş yetkisi” vermiş, diyorlar.

Dedikodulara göre, Rocksteady, en erken 2014 yılında stilize edilmiş bir “prequel” çalışmasına başlayacakmış. Söylenene göre oyun, Batman’in Joker’la karşılaşmasını canlandıracak ve 1950’lerden DC Comics’in Silver Age’ine dayandırılacakmış.