Henüz resmi bir açıklama yapılmış olmasa da Christopher Nolan’ın yönetmenliğini üstleneceği bilim kurgu filmi “Interstellar”ın kadın yüzünün Anne Hathaway olacağı söyleniyor.

Les Miserables ile Akademi Ödülünü kucaklayan Hathaway daha önce The Dark Knight Rises’daki Selina/Catwoman rolü vasıtasıyla Nolan’la çalışma şansı bulmuştu. Hathaway’e eşlik edecek diğer oyuncunun ise Magic Mike’taki üstün performansı ile ödüle doyan Matthew McConaughey olacağı kesin.

Filmin diğer oyuncu kadrosuyla ilgili fazla bir bilgi yok zira Nolan ve ekibi tam bir sessizlik içinde. Bu yeni bilim kurguda kısaca, Albert Einstain’ın ispatlamayı asla başaramadığı Amerikalı fizikçi Kip Thorne’un yerçekimi alanları, solucan delikleri teoremleri ve birkaç farklı hipotezle ilgili bir keşfi konu ediliyor. Senaryo, Christopher Nolan ve küçük kardeşi Jonathan Nolan’a ait.

Orijinal kurgusu Spielberg tarafından 2006 yılında yapılmış bu film, Paramount ve Warner Bros.’un ortak yapımı olacak. Seyirciyle buluşma tarihi ise 7 Kasım 2014 olarak duyuruldu.