Geçtiğimiz günlerde yaptığımız haber ile, bugün yapılacak bir Twitch canlı yayınıyla Unreal Tournament‘ın geleceğinin açığa kavuşacağını bildirmiştik. Bugün yapılan yayında, bu iş açıklığa kavuştu ve yeni bir Unreal Tournament oyunu duyuruldu. Üstelik yeni oyun ücretsiz olacak!

unreal tournamentEpic Games’in yaptığı ve Level Tasarım şefi David Spalinski, Proje Lideri Steve Polge ile Topluluk Sorumlusu Stacey Conley’nin katıldığı canlı yayında yeni Unreal Tournament oyunu resmi olarak duyuruldu ve oyunun ücretsiz olacağı açıklandı. Burada kastedilenin “free to play” olmadığı, tamamen ücretsiz olacağının altı çiziliyor. Oyunda Epic tarafından sunulan, para ödeyerek satın alabileceğiniz hiçbir şey olmayacak.

Epic, gelirini oyunculara sundukları “topluluk pazarı” (Community Marketplace) ile sağlamayı amaçlıyor. Bu pazarda oyuncular oyun için tasarladıkları eşyaları satacaklar ve Epic buradan kendisine bir yüzde alacak. Yapılacak eşyaların kozmetik olduğunu tahmin etmek zor değil.

Geliştiriciler, yeni oyunun geliştirilmesi aşamasında oyunculardan aktif olarak katılım beklediklerini ve oyunu geliştirirken ve ayarlamalar yaparken oyuncu geri dönüşlerine dikkat edeceklerini de bildirdiler.

Yeni Unreal Tournament’ın Linux, PC ve Mac’lere çıkacağı bildirildi. Ayrıca Unnreal Tournament’ın sitesinden oyunun gelişimine katkı sağlamak isteyenler için de bir başvuru olanağı eklendi.