2012 yılında çıkışını yapan Hitman Absolution serinin önceki oyunlarını yapan IO Interactive tarafından hazırlanmıştı. Bu oyunun çıkışının hemen ardından yeni Hitman oyununa ait ilk görsel paylaşılmış ve bu oyunu IO değil Square Enix Montreal’in yapacağı açıklanmıştı.Call of Duty modeline dönüşeceği yolunda endişeleri olan serinin hayranları bu habere biraz kızmıştı. Ancak gelen son haberler bu fikirden vazgeçildiği yönünde.

Richard Knight isimli Square Enix Montreal çalışanı Linkedin profilinde yeni nesil Hitman oyununda baş tasarımcı olarak çalıştığını belirmiş. Ancak yanına ufak bir not düşmüş. Proje geliştirme aşamasında iptal edilmiş.Neden iptal edildiği konusunda bilgimiz olmasa da Hitman Absolution’ın satış rakamlarının Sqaure Enix’i memnun etmediğini biliyoruz. Bu stüdyonun başka bir çalışanı ise mobil cihazlar için hazırlanan bir Hitman oyunu üzerinde çalıştığını belirtmiş.Kısaca stüdyo odağını AAA oyunlardan çok mobil tarafa kaymış durumda.

Square Enix anlaşılan Hitman serisini fabrikasyon üretimden vazgeçti ya da SQ Montreal’in yaptığı projenin kalitesini yeterli bulmadı. Umarız serinin gerçek yapımcısı IO bir Hitman oyunu üzerinde çalışıyordur.