World of Warcraft forumlarında oyunun performansıyla ilgili endişelerini dile getiren bir oyuncuya cevaben oyunun her oyuncu için sorunsuz bir biçimde çalışacağı garantisi verildi.

world of warcraft warlords of draenor 1Blizzard topluluk yöneticilerinden biri, ilgili forum tartışmasında oyuncuların büyük bir performans düşüşü konusunda endişelenmemelerini, şu anda oyundan aldıkları performansa yakın bir performansı Warlords of Draenor çıktığında da alacaklarını belirtti. Yani şu andaki oyun performansından memnunsanız, bilgisayarınızda upgrade yapmaya ihtiyaç duymayacaksınız.

Warlords of Draenor ile birlikte oyuna yeni modeller ekleneceği ve bunun performans üzerinde etkisi olabileceği doğru. Ancak oyunda yapılan tek değişiklik bu değil. Çeşitli alanlarda yapılan optimizasyon nedeniyle performans üzerinde olumlu bir etki görmek de mümkün. Oyunda özellikle savaş esnasında kullanılan büyü ve beceriler sebebiyle çıkan görsel ışıklı mışıklı efektlerin azaltılacağı da göz önünde bulundurulduğunda performansta olumlu bir değişim görme ihtimali de artıyor.

Warlords of Draenor’un performansıyla ilgili bu açıklamaların ardından, oyunun ön siparişe açık olduğunu ve 2014 yılı içerisinde Windows PC ve Mac’lere geleceğini hatırlatalım.