Enlerin savaşında galip gelen taraf geçen sezon olduğu gibi, bu sezonda da SKT T1 oldu. Bugün 01.00’da başlayan Yarı Final eşleşmesinde SK Telecom T1 ile ROX Tigers takımları karşı karşıya geldi. Çekişmenin, sürprizlerin ve heyecanın bir an olsun eksik olmadığı seriden SKT T1, 3-2’lik galibiyetle ayrılmayı başardı ve ilk finalist oldu.

Dünyanın en iyileri olarak lanse edilen takımların ve oyuncuların yer aldığı eşleşmede sergilenen oyun izleyenleri mest etti. Rahatlıkla söyleyebilirim ki altı sezonluk Worlds’te oynanan en iyi karşılaşmaydı. SKT T1’nın ilk maçtaki dominantlığı, sonraki iki maçta ROX Tigers’ın sürpriz Miss Fortune destek oyunu ile seride 2-1 öne geçmesi, SKT T1’nın Miss Fortune’u banlamasıyla birlikte Bengi’yi devreye sokarak tekrardan seriye ortak olması.  Oyuncuların bireysel oyunları ile muazzam bir seri, son karşılaşmada SKT T1’nın galip gelmesiyle son buldu.

Tam bir Final havasında geçen Yarı Final mücadelesinin istatistiklerine aşağıdan ulaşabilirsiniz. SKT T1’nın rakibi ise bugünün yarın sabaha bağlayan gece 01.00’da oynanacak. Bir tarafta Kore’den Samsung Galaxy yer alırken diğer tarafta Avrupa’dan H2k Gaming yer alıyor. Eğer H2k, bu maçtan galip ayrılırsa uzun zaman sonra tekrardan Final’de bir batı takımı görmüş olacağız. Ancak favori olarak gösterilen ekip Samsung Galaxy. Çok formdalar ve bu sezon alınacak şampiyonlukla birlikte SKT T1’ı yakalama şansına sahipler. Zorlu bir çekişme daha bizleri bekliyor.

SKT T1 1-0 ROX Tigers

SKT T1 1-0 ROX Tigers

SKT T1 1-1 ROX Tigers

SKT T1 1-1 ROX Tigers

SKT T1 1-2 ROX Tigers

SKT T1 1-2 ROX Tigers

SKT T1 2-2 ROX Tigers

SKT T1 2-2 ROX Tigers

SKT T1 3-2 ROX Tigers

SKT T1 3-2 ROX Tigers