Dünyanın önde gelen ücretsiz MMO geliştirici ve yayıncılarından olan Wargaming, sevilen aksiyon-MMO oyunu World of Tanks’in bu yılın Altın Joystick Ödülleri’nde (Golden Joystick Awards) “En İyi Online Oyun” seçildiğini duyurdu. Kategorideki ikincilik ve üçüncülük ödülleri sırasıyla League of Legends ve DOTA 2’nin oldu.
Wargaming CEO’su Victor Kislyi, “World of Tanks’in Altın Joystick Ödülleri’nden ikinci kez zaferle ayrılması, tutkulu ve bizden değerli yorumlarını esirgemeyen World of Tanks topluluğu olmadan mümkün olmazdı,” şeklinde konuştu. “Oyuncularımıza süregelen destekleri ve katılımları nedeniyle çok teşekkür ederiz.”
Oyun geçtiğimiz yıl “Yılın En İyi MMO’su” ödülünü evine götürmüş, video oyunları endüstrisinde ne derece büyük çaplı bir fenomen olduğunu bir kez daha göstermişti.
Oyun endüstrisinin tamamen oyuncular tarafından kararlaştırılıan tek ödülü olan Altın Joystick Ödülleri her yıl birçok kategorideki en ön plana çıkan oyunları seçiyor. Oylamalar online olarak oyuncular tarafından gerçekleştiriliyor ve Westminster Bridge Plaza, Londra’da gerçekleştirilen seremonide sahiplerine dağıtılıyor.