Perfect World Europe B.V. ve Cryptic Stüdyoları Shadowmantle’ı , duyurdu. Shadowmantle oldukça geniş bir çerçevede ün salmış olan Wizards of the Coast’un Dungeons & Dragons Unutulmuş Diyarlar’ı üzerine kurulmuş oynaması ücretsiz aksiyon MMORPG Neverwinter’ın ikinci ücretsiz eklenti paketidir. Bu eklenti Avcı Korucu sınıfını da içermektedir. Shadowmantle bu yıl sonbaharda yayınlanacaktır. Bu ücretsiz ikinci eklenti ile oyuncular Neverwinter Ormanları’nın derinliklerine seyahat ederek yeni eserler keşfedip ikinci bir paragon yolu bile seçebilecekler.
Cryptic Stüdyoları Yapımcısı ve COO Craig Zinkievich, “Shadowmantle’ı getirmek için çok heyecanlıyız. Yeni gelecek sınıfın ne olacağı inanılmaz bir spekülasyona yol açtı ve Avcı Korucu olduğunu söylememek için kendimizi zor tuttuk. Oyuna yeni sınıflar getirmek, bir takımın kendini tamamıyla adadığı bir iş ve bu sınıf Neverwinter’a ücretsiz gelecek sınıflardan sadece bir tanesi.”

Neverwinter için olan ikinci güncelleme Shadowmantle, oyuncuların Dehşet Halkası’nda çabaladığı ücretsiz bir eklentidir. Dehşet Halkası, Neverwinter ormanlarının derinliklerinde yer alan, ayin büyüleri için düşünülmüş devasa bir yapıdır. Oyuncular bu yıkık ama hala sağlam bölgeyi keşfederek, içlerinde Liç’in kendisi de olmak üzere Valindra Shadowmantle’ın ordusuna karşı savaşır. Avcı Korucu sınıfına ilaveten yeni oynanabilir içerik, Shadowmantle özellikleri, yeni kolleksiyonlar, eserler ve Paragon Yolları da eklenti ile gelecek yenilikler arasında.

Neverwinter hızlı ve aksiyon dolu savaş ile benzersiz zindanlar içeren bir MMORPG’dir. Oyuncular Neverwinter şehri ve diğer bölgeleri keşfederek bu ikonik şehrin olağanüstü tarihini öğrenip düşmanlarına karşı savaşırlar. Neverwinter’da oyuncular Foundry aracını kullanarak kendi görev ve maceralarını oluşturabilirler. Bu içerik aracıyla oyuncuların kendi oluşturdukları görev ve hikayeler canlı sunucuya da eklenebilmektedir.

Neverwinter Shadowmantle, hakkında daha fazla bilgi almak ve hemen ücretsiz oynamaya başlamak için ziyaret edebileceğiniz resmi websitesi: www.neverwinteroyna.com