Avustralya’da oyunları değerlendiren kurumun Watch Dogs’a ait raporunun neden güncellediği merak konusuydu.Oyunun yaş derecesi +15’ten +18’e yükseltilmişti.Bu konu hakkında resmi açıklama Ubisoft’tan geldi.

Oyunculara en iyi ve akıllardan çıkmayacak bir açık dünya deneyimi yaşatmak istediklerini belirten Ubisoft, bu nedenle oyunu hazırlamak için ekstra zaman gerektiğini ve bu erteleme esnasında oyuna yeni içerikler eklediklerini belirtti.

Avustralya derecelendirme raporu oyuna eklenen yeni içerikler çerçevesinde oyunun yaş sınırını değiştirmiş. Bu artışın nedeni tam olarak belirtilmemiş.Ancak +18 etiketi oyunlarda genelde kötü madde kullanımı,cinsel içerik ve aşırı şiddet nedeni ile olabiliyor. Kotaku’nun da belirttiğine göre oyunda (son trailerda’da bir bölümü görünüyor) cinsel içerik artmış ve bu konunun ticaretinin de yapıldığı bir bölüm yer alıyor. Ubisoft oyunda böyle bir bölüm olduğunu da onayladı.

Bu gelişen hadiseler ışığında oyunun ertelenmesi ve daha çok yetişkin içeriği barındırmasında gerçekten de GTA 5’in yakaladığı başarının etkisi olabilir.

Watch-Dogs-2