Capcom sözünu tuttu. 5. yeni karakterin bir bayan olacağını daha önceleri duyuran Capcom yeni karakteri tanıttı.Rus güzeli Decapre oyunda yer alacak 5. yeni karakter. Daha önce hiç bir SF oyununda dövüşçü olarak yer almasa da Decapre aslında Street Fighter  Alpha 3‘de yer alıyor. Kendisi, dünyayı ele geçirmenin hayallerini kuran Bison’un gizemli ordusunda yer alıyor. Paylaşılan videoda da göreceksiniz. Ayrıca video da diğer tanıtılan 4 dövüşçü Poison, Elena, Hugo ve Rolento’yu da görebilirsiniz.

decapre
Güzel yüzünde maske olmasının sebebi kocaman bir yanık izi olmasından. Rakiplerini genellikle tarifi zor ve hızlı hamleleriyle nakavt etmeye çalışan Decapre aynı zamanda kendi çektiği açıları psiko-gücü sayesinde rakibine de çektirerek onların korkulu rüyası oluyor.

Ayrıca oyuna eklenecek olan özellikler de açıklandı. Karakter seçim ekranını düzenleme, direk Youtube’a video yükleme, online antremanlar, 3v3 maç modu, super ve ultra kombolar ve Focus modu. Dövüşçüler oyuna Xbox 360 ve PS3 için Temmuzda, PC için ise Ağustosta eklenecek.