Covid-19 pandemisi nedeniyle çevrim içi oynanmasına karar verilen 2020 Kış Mevsimi Finali’nin ertelendiği LoL Esports resmi sitesinden duyuruldu. Önceki haftalarda 9 Mayıs Cumartesi olarak duyurulan tarih, Cumartesi günü sokağa çıkma yasağı ihtimali yüksek olduğundan dolayı, reji ekibinin görevlerini sahneden gerçekleştirebileceği bir güne, 11 Mayıs Pazartesi saat 14.00‘a güncellendi. Eğer 11 Mayıs tarihini kapsayan bir sokağa çıkma yasağı ilan edilirse, final maçı yayınının tamamı evlerden yapılacak.

LoL Esports, reji ekibinin neden evlerinden bağlanamadığı konusunda yaptığı açıklamada ekibin tamamının evlerinden bağlanmasını test ettiklerini, ancak önüne geçemedikleri sıkıntılar çıktığı için bunu 2. plana attıklarını belirtti. Ekip üyelerinin ev internet bağlantıları en yüksek hıza çıkartılsa da ancak olası risklerin sadece bir kısmının önüne geçebildikleri söyleyen LoL Esports ekibi, beklenmeyen kesintiler olması durumunda yedek sistemden gelecek olan görüntü kalitesinin ciddi manada seyir zevkini bozabileceğini açıkladı.

Eğer 11 Mayıs günü de sokağa çıkma yasağı ilan edilirse LoL Esports ekibi tarihi tekrar ertelemek yerine 2. planlarını, yani tüm ekibin evlerinden çevrim içi çalıştığı sistemi kullanılacak.