Likit fizik tabanlı, garip döngü oyunlarından biri olan Vessel’in PS3’e geleceği tarih sonunda açıklandı. 2012’de PC sürümü piyasaya sürülen oyun çok beğenilmişti. Böylece PS3 içinde çıkarılması için çalışmalara başlanmıştı. Açılanan tarih ise 12 Mart.
Vessel-600x474
Oyuncular oyunda adına Fluros denilen canlı sıvı makinenin mucidi Arkwright’ın rolünü üstlenirler ve nasıl başladıkları gizemli olan sorunların nedenlerini sıralamak ve çözmek için eldivenleri takarak iş başı yaparlar.

Bütün yaratıklar sıvıdan ve eriyebilir, yeniden şekillendirilebilir, engelleri aşabilir, yeniden yetişen uzuvlara sahiptir ve birden fazla akıştan türdeki yaratıklarla birleşmektedir.  Sıvı etkileşimli bulmacalar sayesinde oyuncular bu yaratıkları yaratabilir ya da yok edebilir.

Oyunun müzikleri için Jon Hopkins (Coldplay’de çalışmış bir isimile çalışıldı ve oyunda çözülen bulmacalarla kilitli şarkılar birbirlerinin üstüne katman olarak açılabilmekte.

Toplam 10 saatten fazla sürebilen birden fazla dünyasıyla PS3’e merhaba diyen oyunun kutlaması için yaratıcılar tarafından manyetik alanlara tepki veren Vessel türbini Fluro yapıldı. Eğer bu yapılan oyuncağı alırsanız oyunun PS3 ve PC kodları ücretsiz olarak sahip olabilirsiniz. Vessel türbinine buradan ulaşabilirsiniz. Oyuncakta küçük bir damla nano mıknatıs ekli ve böylece herhangi bir manyetik alan ile eğlenceli hareketler görebilirsiniz.