28 Haziran 2013 — Ubisoft Watch Dogs WeareData web sayfasının açılışını duyurdu. WeareData 3, büyük şehir Paris, Londra ve Berlin’den toplanan halka açık verilerin tümünü tek bir yerde derleyerek, bu şehirlerin dijital kopyasını yaratan ilk deneysel web sayfası.

Watch_Dogs’ta Şikago şehri, şehrin tüm altyapısını ve halkın güvenliğini sağlayan ekipmanları tek bir merkezde toplayan, merkezi işletim sistemi (CTOS) tarafından yönetiliyor. Oyunun özünü ‘veriler’ oluşturuyor. Kahramanımız Aiden Pearce intikamını almak için sistemi kırıyor ve CTOS sayesinde elde ettiği tüm veri ve kaynakları şehri kendi tarafına çekmek için kullanıyor.

Watch Dogs WeareData, 3 büyük şehir (Paris, Londra ve Berlin) ile ilgili halka açık tüm verileri 3D harita üzerinde toplayan ilk web sayfası. Bu sayfa sayesinde gerçek zamanlı olarak günümüz şehirlerini organize eden ve yöneten gerçek verileri görebileceksiniz: bölgeyle ilgili verilere ek olarak (istatistiki bilgiler, ağlar, ulaşım, altyapı, şehre ait donanımları…) ve Instagram, Twitter, Foursquare veya Facebook Connect üzerindeki komum belirlemeli sosyal aktiviteleri yoluyla kişileri de takip edebileceksiniz.

“Yarının şehirleri bugünden aktif haldeler, bu artık bir kurgu değil” diyor Ubisoft EMEA Pazarlama ve Satış Müdürü Geoffroy Sardin. “Gerçek hayatta da herşey birbirine bağlı. Bügünlerde ulaşabileceğiniz çok büyük miktarda veriler mevcut, bunların bazılarını firmalar, bazılarını ise kişilerin kendi yayınlıyor. Watch_Dogs WeareData ile İnternet’te herkese açık bilgilere bir göz atmakla kalmayacak, günlük yaşantınızda da kullanabileceğiniz faydalı bir araca sahip olacaksınız.”

Watch Dogs WeareData web sayfasına tüm İnternet tarayıcılarından erişilebilecek, akıllı telefon ve tabletler için de uygulama şeklinde temin edilebilecek.

Watch Dogs EMA bölgelerinde 21 Kasım 2013 tarihinde PlayStation 3, Microsoft Xbox 360 video oyun ve eğlence sistemi, Nintendo Wii U sistemi ve Windows PC için, ayrıca çıkış tarihlerinde PlayStation 4 ve Microsoft Xbox One video oyun ve eğlence sistemi için piyasada olacak.