(Amsterdam, Hollanda) 28 Haziran 2013 – Perfect World Entertainment Inc ve Cryptic Studios 2013’ün en çok beğenilen ücretsiz MMORPG’lerinden Dungeons & Dragons ® Neverwinter’ın resmi olarak Türkiye’de Açık Beta’ya girdiğini duyurdu.

Yeni Avrupa topraklarında Neverwinter için Açık Beta önemli bir kilometre taşı olarak, tüm Türk oyuncular için tamamen yerelleştirilmiş oyun ve içerik oluşturma sistemi Foundry’ye sınırsız erişimin başlangıcıdır.

Perfect World ve Cryptic Türkiye’de Açık Beta aşaması boyunca Neverwinter lokalizasyonu üzerinde çalışmaya devam etmektedir. Tüm beceri yükseltmeleri, meslek seçimleri, kişisel özelleştirmeleri, yoldaşları ve binekler kalıcıdır ve maceracılara Neverwinter’ı Valindra Shadowmantle’ın kötü güçlerinden koruyarak, şehri yeniden oluşturmalarına olanak sağlar. Neverwinter’daki Foundry kendi benzersiz maceralarını oluıturmak, oyun dünyasına doğrudan kendilerince oluşturulan içeriği yayınlamak, başkalarının misyon ve görevlerini incelemek ve hatta oyun içi para ile bu yazarlara bahşiş vermeye imkan vererek, oyuncuları ve yazarları etkinleştirir ve güçlendirir.

Cryptic Studioları Yapımcı ve COO Craig Zinkievich, “Almanya, Fransa ve Amerika Birleşik Devletleri’ndeki başarılı Kapalı ve Açık Beta testleri ve aylarca süren iç Alfa testleri sonrasında, Açık Beta’daki binlerce Türk oyuncuya kendi dillerinde Neverwinter’dan keyifli zamanlar geçirmelerini sağlamaktan heyecan duyuyoruz” dedi. “Perfect World ve Cryptic Studiolarındaki tüm ekip adına, Kurucular, Alpha testçiler, hayranlarımız ve basına geri bildirimleri ve şimdiye kadar çıkardığımız en iyi oyun olan Neverwinter’ın yapımında sürekli destek verdikleri için teşekkür etmek istiyorum.”

Neverwinter hakkında daha fazla bilgi ve Türkçe Open Beta oynamaya bağlamak için, resmi web sitesini ziyaret edin: www.neverwinteroyna.com