Türk oyun yapım şirketi Nowhere Studios’un geliştirdiği platform-bulmaca türündeki Monochroma’nın çıkış tarihi açıklandı. Resmi Facebook sayfasından verilen bilgiye göre 28 Mayıs 2014 itibariyle Steam üzerinden satışa sunulacak oyun başta hikayesi, sanatsal tasarımları ve oynanış yapısıyla oldukça dikkat çekmişti. Günümüzden çok farklı olmasa da alternatif 1950’li yılların ağır çalışma şartları ve aç gözlü büyük şirketlerin kar doyumsuzluğunu konu alan oyun bu açıdan da merak uyandırıyor… Siyah beyaz bir dünyada geçen oyunda çeşitli bulmacaları çözerek hayatta kalmaya çalışacağız.

Otokratik baskıcı bir düzenin elinde yitip giden hayatların dünyasında 2 kardeşin macerasına tanık olacağımız Monochroma bu açıdan bize pek yabancı gelmeyecek! Görmemeleri gereken şeyleri gören ve bu yüzden başları derde giren 2 kardeşin hayatta kalma macerasını merakla bekliyoruz. Geçtiğimiz günlerde sinematik tanıtım videosu yayınlanan oyunun müziklerini ise yerli müzik grubu Gevende yapıyor. Henüz fiyat bilgisi verilmeyen oyun PC’nin yanısıra Mac ve Linux desteğine de sahip. Ayrıca oyunda hiç bir diyaloğun yer almayacağını da hatırlatalım. Daha nice türk yapımı oyunlar görebilmek dileğiyle, iyi oyunlar.

Henüz izlemediyseniz Gevende grubunun şahane müziği eşliğinde Monochroma’nın sinematik tanıtım videosunu aşağıda izleyebilirsiniz ki aslında bu görüntüleri her gün izliyorsunuz…