Ömer Faruk Özdemir, 1993 doğumlu, İstanbul Ticaret Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı 1. sınıf öğrencisi. Oyun geliştirme süreçlerinde yalnız çalışıyor. Unity 3D motoru kullanıyor. Uçaksavar 3D, Özdemir’in dördüncü oyunu. “Gitgide profesyonelleşmeyi hedef edindim. Her oyunumun, bir öncekinden daha gelişmiş olmasına özen gösteriyorum,” diyor genç yetenek.

ömer faruk

Uçaksavar 3D, 3 boyutlu ve Türkçe dil destekli bir Android oyunu. Oyundaki amaç, uçaksavarımızı, android cihazımızı sağ ve sola çevirerek hareket ettirerek düşman uçakların füzelerinden kaçmak ve düşman uçakları füzelerimizle düşürüp puan toplamak. Cihaz ekranının sol üst tarafı, uçaksavarın açısını yukarı çevirirken, sol alt tarafı tam tersini yapmakta. Cihaz ekranının sağ tarafı ise ateş etmekte. Oyunda 7 adet uçaksavar ve 6 farklı mekan bulunmakta. Topladığımız puanları yeni uçaksavarları ve mekanları açmak için kullanabiliyoruz.

Oyunun linki: https://play.google.com/store/apps/details?id=net.omerFarukOzdemir.antiAircraft

Multiplayer olarak tüm Türk oyun geliştiricilerini destekliyoruz; genç arkadaşlarımıza ulaştıkça, başarılarını sizlerle paylaşacağız.