Maxis’ten The Sims Studio tarafından geliştirilmekte olan The Sims 4 yaşamla oynamanın yeni yollarını, birbirinden güçlü yeni yaratım araçları, gelişmiş duygu ve zekalarıyla yepyeni Sim’ler ve oyuncuların hikayelerini daha önce görülmemiş şekillerde anlatmak için Sim’lerin zihinlerini, bedenlerini ve kalplerini kontrol edebilecekleri bir oyun deneyimi sunacak.

The Sims serisi dünyanın en iyi hayranlarına sahip ve bu hayranların oyuna karşı duydukları tutku ve ilgi şu an tüm zamanların en üst seviyesinde,” diyor The Sims Studio Başkan Yardımcısı ve Genel Müdür Rachel Franklin. “Bu milyonlarca ses geliştirme aşamasında bize güç veriyor ve The Sims 4’ün stüdyomuzun şimdiye kadar yaptığı en tutkulu ve en iyi oyun olmasına yardım ediyor. 2014 sonbaharında The Sims 4 çıktığında hayranlarımızın tepkilerini görmek için sabırsızlanıyoruz.”

The Sims oyun tarihinin en çok satan ve en çok sevilen serilerinin başında geliyor. Çıkışının üzerinden dört yıldan fazla zaman geçmiş olmasına rağmen The Sims 3 oyuncular tarafından her gün oynanmaya ve milyonlarca oyuncudan oluşan sosyal ağ zincirinde en güzel yaşam anları, yaratımlar ve hikayeler paylaşılmaya devam ediyor.

Henüz PEGI tarafından derecelendirilmeyen The Sims 4 PC için çıkacak.