Sims’in günümüzle gelecek arasında yolculuk yapabilecekleri cesur yeni dünya ile tanışmaya hazırlanın. The Sims 3 Into the Future’da Sims, kendilerini yüzlerce yıl sonrasına ışınlayabilecek, yarının dünyasını keşfedebilecek, torunlarıyla tanışabilecek, uçan kaykaylar, jetpack’ler, yiyecek sentezleyiciler gibi geleceğin teknolojilerinde ustalaşabilecekler. Bolca eğleneceksiniz ama sonuçlarına da hazır olmanız gerekecek. Sims’iniz günümüzde yaptıkları gelecekte şaşırtıcı sonuçlara yol açabilecek.

Bugün ayrıca The Sims 3 Movie Stuff paketi de duyuruldu. The Sims 3 Movie Stuff paketi ile Western, Çizgi Roman Uyarlaması veya Korku gibi ikonik film türlerinden esinlenen yepyeni hikayeler anlatabileceksiniz.

The Sims Studio bugün düzenlediği canlı etkinlik ile The Sims 3 Into the Future’dan oyun içi videosuna ek olarak The Sims 3 Movie Stuff’taki Western-temalı eşyaları da gösterdi. Yayını kaçıran oyuncular www.TheSims.com adresini ziyaret ederek Yapımcı Sarah Nelson’ın The Sims 3 Into the Future’daki zaman yolculuğu ile ilgili günlük yazısını okuyabilirler.

The Sims Studio tarafından geliştirilen The Sims 3 Into the Future ve The Sims Movie Stuff paketi Win/Mac için piyasaya çıkacak. The Sims 3 Into the Future,  PEGI 12 ile derecelendirilmiştir.