Sony, “PlayStation 5 İçin Hazır” olarak nitelendirdiği iki yeni modelle oyunculara daha üst düzey bir PlayStation 5 deneyimi sunmayı planlıyor. Bravia Z90H ve Z8H, Bravia serisinde bu etiketi taşıyan ilk TV’ler olacak ve PlayStation 5‘in özelliklerinden tam olarak yararlanmanızı sağlayacak. Bu iki yeni model, bizlere PlayStation 5‘te ne gibi özellikler vadediyor? Gelin bu özelliklere birlikte göz atalım.

Şu anki konsollarınızda kullandığınız HDMI kablolarının sağlayamayacağı 120 FPS ve 4K çözünürlük, yeni model Bravia TV‘lerin HDMI 2.1 için uyumlu bağlantı noktaları üzerinden çok daha fazla bilgi almasını sağlayarak kullanabilir olacak. Bu ayrıca HDMI 2.1 uyumlu bir ekranda etkinleşen düşük gecikme modunu da etkinleştirecek. İki yeni Bravia modelinde de, ayarlarla hiç uğraşmanıza gerek kalmadan en düşük gecikmeyle oyun oynayabileceksiniz.

Z90H modeli 999$’dan başlayan fiyatlarla, Z8H modeli ise 6000$ ile 9000$ arasında listelenecek. Forbes‘e göre, her iki modelde de yerel kararma ile tam dizi LED ekran, konsol bağlandığı zaman otomatik bir şekilde oyun moduna geçiş ve 4K/120 FPS desteği bulunacak.

Atahan Saraçoğlu

Atahan Saraçoğlu

Oyunları severim. Oyunlar da beni sever, sanırım.

Leave a Reply