Gears of War serisinin çoğu oyununun geliştirilmesinde katkıda bulunan, Painkiller, Bulletstorm ve Outriders‘ın geliştiricisi People Can Fly, yeni nesil konsollar ve PC için yeni bir AAA oyun geliştirdiklerini duyurdu. Oyun hakkında pek bir ayrıntı verilmese de, geliştirici People Can Fly ekibi oyunun “nefes kesici, iddialı ve çığır açan bir aksiyon-macera oyunu” olacağını söyledi. New York stüdyosu patronu David Grijns ve Kreatif Direktörü Roland Lesterlin tarafından liderlik edilen projeye Varşova, Rzeszow ve Newcastle stüdyoları da yardım edecek.

Bu yılın sonunda Outriders‘ı piyasaya sürecek olan ekip, gelecek yıl için de planlarından bazılarını kendi sitelerinde paylaştıkları blogda açıkladı. People Can Fly‘ın CEO’su Sebastian Wojciechowski, yeni planları hakkında yaptığı açıklamada şu cümlelere yer verdi: “Geçen yıl New York stüdyomuzun açılışını yaptık ve Outriders‘ı ilk kez duyurduk. Bugün 250 çalışanı aştık ve şirketimizin gelişiminde bir sonraki bölümü duyurmaktan heyecan duyuyoruz. Baştan beri amacımız People Can Fly‘ı çok projeli bir stüdyo haline getirebilmek ve markamız için küresel bir varlık oluşturmaya devam etmek. Bu yılın ilerleyen dönemlerinde yeni nesil konsolların piyasaya sürülmesiyle birlikte, People Can Fly‘ın ve oyun endüstrisinin geleceği konusunda inanılmaz heyecan duyuyoruz.”

People Can Fly New York stüdyosu Kreatif Direktörü Roland Lesterlin, bir AAA oyun geliştirmek hakkındaki düşüncelerini şu cümlelerle dile getirdi: “Bugünün dünyasında orijinal bir AAA oyunu üzerinde çalışma şansı elde etmek nadirdir, ancak oluşum sürecinin bir parçası olmayı unutmayın.”

Roland Lesterlin, “İnşa ettiğimiz bu inanılmaz yeni dünyanın vizyonunu şekillendirmemize yardımcı olacak zeki ve meraklı insanlar arıyoruz.” şeklindeki sözleriyle, İngiltere, Amerika, Kanada ve Polonya’dan New York, Montreal, Newcastle, Rzeszow ve Warsaw stüdyoları için farklı rollerde çalışan arayışlarına başladıklarını duyurdu.

 

Atahan Saraçoğlu

Atahan Saraçoğlu

Oyunları severim. Oyunlar da beni sever, sanırım.

Leave a Reply