Bugün itibarıyla Playstation 4’ün Avrupa’da çıkmasıyla birlikte yeni nesil artık tam anlamıyla bizim için de başlamış oldu. Yeni nesil ile birlikte elbette konsol savaşları da tekrar başladı. Microsoft ve Sony ile birlikte bütün oyun sektörünün gözü kulağı satış rakamlarında. Biliyorsunuz hem Playstation 4 hem de Xbox One ilk gün satışlarında 1 milyon adede ulaştıklarını açıklamışlardı. Fakat 2013’ü kim galip bitirecek bunu öğrenmemiz için önümüzde 1 ay daha var.

SCE İngiltere’nin başkanı Fergal Gara’ya göre Playstation 4’e gelen talep inanılmaz boyutta. Vg247’nin yaptığı bir röportajda, Xbox One’nın İngiltere çıkışında konsol satış rekorunu kıramadığı, durumun PS4’te nasıl olacağı sorusuna cevap veren Gara ümitli olduklarını söyledi.

“Rakibimiz hakkında bir şey söyleyemem, stok durumları ve kullanıcıdan gelen talebi de bilmiyorum. Ama Playstation için konuşacak olursam, stok durumumuz çok iyi ve kullanıcıdan gelen talep de fenomen boyutunda, öyle ki daha önce hiçbir Playstation ürünü için böylesini görmemiştik. Görüyoruz ki bütün sene boyunca vermeye çalıştığımız mesaj oyuncalara ulaşmış. Bize güveniyorlar, ve bu kadar iyi bir cihazı bu kadar uygun fiyata getirmek için yaptığımız uğraşılara saygı duyuyorlar. Elbette rekabete de dikkat ediyoruz, fakat bizim kendi planımız var ve Şubat ayından beri bu plana sadık kalarak ilerliyoruz”

Playstation 4’ün Avrupa satış rakamlarını da merakla bekliyoruz. Konsol savaşları daha yeni başladı. Bakalım bu savaş rakamlara nasıl yansıyacak.

PlayStation4