Yeni nesil konsolların coşkusunu hissetmeye başladığımız şu günlerde, Nvidia neredeyse oyun tarihinin kendisi kadar eski bir tartışmayı tekrar gündeme getirdi: Konsol mu PC mi?

Nvidia tüketici satış müdürü Matt Wright’a göre oyun platformları arasında en üstün olan ve birinci tercih olması gereken platform PC’ler. “PC’leri yeni nesil konsollara iyi bir alternatif olarak görüyoruz. Tutkulu oyuncular en iyi sistemi ister ve bu sistem de PC’dir. İş oyun oynamaya gelince PC’ler konsollara göre çok daha üstünler. Ayrıca PC ile gelen diğer fonksiyonlar da işin artısı” diyen Wright Steam’e de övgüler yağdırmış. Steam’in Xbox Live’dan daha çok aboneye sahip olduğunu belirten Wright’a göre bilgisayarlarında Minecraft ve World of Tanks oynayarak büyüyen bir kitle var ve bu kitle PC’de oyun oynamayı seviyor.

Oyun tarihinin kendisi kadar eski olan bu tartışmada elbette biz bir taraf değiliz. Steam’i de Live’ı da PSN’i de seviyoruz. Ancak yeni nesil konsollara donanım sağlayamayan Nvidia’nın konsolların çıkışını yaptığı şu günlerde böyle bir açıklama yapmasını da manidar bulmamak mümkün değil.

Nvidia

4 Comments

 • Umut Veren dedi ki:

  acaba bana biri söyleye bilirmi hic pc icin konsolar kadar heyecandimi birisi su dönemde up uzun kuyruklar olusturdumu ,Stok sorunu cekdimi ” Mustafa Yigit” ile Kavga ettimi.

  • multiplayertv dedi ki:

   PS3 Çıkış tarihi : 11 Kasım 2006
   PS4 Çıkış Tarihi : 29 Kasım 2013 /Avrupa

   Xbox Çıkış tarihi : 27 Kasım 2005
   Xbox One Çıkış tarihi : 22 Kasım 2013

   Aradaki 7~8 senelik fark nedeniyle o kadar “uzun kuyruk” ve “heyecan” oluyor. PC güncellemeleri ise ortalama 6 ayda bir çıktığı için bu tür olaylar yaşanmıyor /Uğur

   • Murat Sönmez dedi ki:

    Heyecan konusunda Umut’a katılıyorum. Konsollar bir “arzu nesnesi”dir. PC’ler değildir, sıradan ve kişiliksizdir. Ha işe yarar mı yarar o başka.

  • okinkurt dedi ki:

   Bu söledikleriniz pc nin daha güclü olduğu gerçeğini değiştirmez donanımsal olarak 2 aletin güç farkı ortada zaten birde konsollar çıktığı günün teknolojisi ile kalıyor genelde pc yi upgrade edebilirsin konsol un avantajı çok uzun kullanım süresidir ps3 mesela hala bazı oyunları oynatabilsede detay olarak fazla birşey veremiyor…..