HABERLER

Sony PlayStation 4 Japonya Lansmanı 22 Şubat’ta Canlı Yayında!

By 18 Şubat 2014 Haziran 7th, 2018 No Comments

Sony’nin 22 Şubat’ta yapacağı Japonya lansmanı canlı olarak yayınlanacak ve bu sektörün önemli isimlerinden Shuhei Yoshida ve Hideo Kojima etkinlikte yer alacaklar ve konsol hakkında takipçilere açıklamalar yapacaklar.

 

22 Şubat 2014 tarihinde Japonya’da yapılacak olan konsol lansmanı öncesinde Sony PlayStation 4’ün satış rakamları 5 milyonu aştı. 29 Kasım itibariyle tüm Avrupa’ya satışı başlayan konsolun bu güne kadar olan satışlarının tüm dünyada toplam 5.3 milyon olduğu bu sabah Sony tarafından açıklanmıştı.

66

Bu konu hakkındaki haberimize buradan ulaşabilirsiniz.

andrewhouse

 

Satış rakamları ve Japonya lansmanıyla ilgili Sony CEO’su Andrew House yaptığı açıklamada: ” İnsanların tatil sezonları ve ötesinde oyun oynamak için en iyi yer olan PS4’ü tercih etmeye devam ettikleri için çok mutluyum.” diye söyledi. Devam eden açıklama da ise: “Amerika’nın Ocak ayı  satışlarında zirvedeyiz. PS4’e olan inanç daha güçlü bir şekilde büyümeye devam ediyor. Playstation hayranlarının tutkularından ve desteklerinden dolayı gerçekten müteşekkiriz. 22 Şubat itibariyle PS4 Japon hayranlarıyla buluşacak. Onların yapacağı etkileşimler, paylaşımlar, derin sosyal yeteneklerini ve eğlenceli deneyimlerini sabırsızlıkla bekliyorum.” dedi.

 Xbox One ile karşılaştırıldığında Sony PS4’ün bariz bir üstünlüğü gözüküyor. Microsoft’un 24 Ocak tarihli açıklamasında Xbox One’nin dünya çapındaki satış rakamlarının 3.9 milyon olduğu bildirilmişti. Anlaşılan yeni nesil konsol yarışlarında ipi Sony göğüsleyecek gibi. Sizce ilerleyen zamanlarda Microsoft tarafından bir hamle gelecek mi? Yorumlarınızı merakla bekliyoruz.