Rock Band ve Dance Central gibi oyunların geliştiricisi olan Harmonix, PC için geliştireceği F2P müzikle uyumlu ilerleyen FPS multiplayer oyunu Chroma’yı duyurdu.

“Müzikle uyumlu FPS nasıl oluyor?” dediğinizi duyar gibiyim. Açıkçası nasıl olacağını bekleyip göreceğiz, ama anlaşılan oyunun müziklerinin ritmiyle ahenk içerisinde oynayacağız. Tarifi güç de olsa, Harmonix’in tarihine baktığımızda FPS’lerinin de böyle bir tarza sahip olması pek de garip değil.

Peki Harmonix FPS türünde bir oyunu kotarabilir mi?  Bu konuda Harmonix yalnız değil. Counter Strike: Global Offensive’i geliştirmiş olan Hidden Path Entertainment ile ortak olarak çalışıyorlar.

Basın bültenlerinde söylediklerine göre oyunun kapalı alfa versiyonu da oyunculara sunulacak ve geliştirme esnasında oyuncular ile birlikte hareket edilecek.  Oyunun inovatif içeriği ile beraber, oyunu oyuncu topluluğunun enerjisi, katkısı ve yaratıcılığıyla bir sonraki aşamaya taşımayı  hedefliyorlar.

Oyunun oyunculara vaat ettiklerini şöyle özetleyebiliriz:

– Oyun FPS mekanikleri ile oyunun müziklerini harmanlayarak direk olarak oynanışa yansıtacak.

– Müzik silahımız olacak. Kendi müzik zevkimize göre seçeceğimiz enstrümanlar ile çatışmaya katılacağız.

– Önemli müzikal anlar ile değişen haritalar sayesinde keskin nişancıların tırmanacağı kuleler ya da saklanabileceğiniz siperler yaratabileceksiniz.

– Oyun “Free to Play” olacak, ancak “Pay to Win” olmayacak. Oyunda eşyalarımızı kendimiz seçeceğiz ancak bu eşyalar dikkatli bir biçimde tasarlandığı için biri diğerine kesin üstünlük sağlamayacak.

Oyunun trailer’ını da buradan izleyebilirsiniz: