Call of Duty Advanced Warfare‘de karakterleri kimlerin seslendireceğini önceki bir haberimizle sizlerle paylaşmıştık. Şimdi ise Sledgehammer’ın ortak krucuları Michael Condrey ve Glen Schofield ile yapılan röportajda ortaya belirtilen ayrıntıları sizlerle paylaşacağız.

Call of Duty Advanced Warfare Exo SuitYapılan röportajda belirtilenlere göre oyunun Gelişim Direktörü Aaron Halon‘un teknik olarak 60 fpsde çalışabilmesi için büyük çaba sarfediyor ve yeni oyunun “yeni bir soluk” ile gelmesi için kafa yoruyor.

Seriye dair yeni fikirlerden bir tanesi, single player modunda kazanılan tecrübe puanlarıyla exo-suit‘in (Advanced Warfare’da askerlerin giydikleri giysiler) upgrade edilebilmesi. Bu sayede görünmezlik, süper insan gücü ve daha fazlası kullanılabilecek.

Bununla beraber Glen Schofield oyuna geçmişi olmayan, yepyeni bir oyun gibi geliştirmeye çalıştıklarını belirtti. Schofield’ın sözleri şöyle:

[quote]Advanced Warfare’e sanki herhangi bir yeni oyunmuş gibi yaklaşmaya çalıştık. Call of Duty’nin geçmişi dolayısıyla yaratıcı olarak epey de zorlandık. Oyundaki her şey, tamamen yeni… Ayrıca bazı büyük deneylerde de bulunduk. Oyunun çekirdek mekaniklerinde de hem multiplayer modunu hem de diğer modları etkileyecek değişiklikler yaptık.[/quote]

Uzun zaman sonra seriyi başka bir stüdyonun geliştirmesinden tedirgin olan oyuncular için de endişelenecek bir şeyin olmadığını nihayetinde kendilerinin de birer fan olduklarını ve ellerinden geleni yaptıklarını belirtti. Yaptıkları oyunu göstermek için sabırsızlandıklarını da ekledi.