Almanya’nın köklü takımlarından Schalke 04, geçen sene adım attığı eSpor arenasından çekilebilir. 2016 Avrupa LCS Yaz sezonunda mücadele eden Schalke 04, kötü geçirilen sezonun ardından Avrupa CS’e düşmüştü.

Herkes Alman ekibin haklarını satıp eSpor arenasından çekileceğini düşünürken, dev kulüp yoluna Avrupa CS’te devam edeceğini ve hızlı bir şekilde yeniden LCS’e yükselerek bu hayal kırıklığını unutturacağını belirtmişti.

Avrupa CS’te sezonun başlangıcı ile birlikte normal sezonu yenilgisiz olarak tamamlayan ekip lider olarak PlayOfflar’a yükselmeyi başarmıştı. Geçtiğimiz hafta Misfits Academy ile oynanan Yarı Final mücadelesini sürpriz bir şekilde kaybeden Schalke 04’ün Avrupa LCS’e önümüzdeki sezon çıkma şansı kalmadı.

Bu durum sonrasında  Almanya’da yayın hayatını sürdüren Summoner’s Inn sitesi Schalke 04 ekibinin, Avrupa CS’teki haklarını satılığa çıkardığını belirtti. Takımın orta koridorunda yer alan Marcín “SELFIE” Wolski’nin de sosyal medya aracılığı ile yeni tekliflere açık olduğunu belirtmesi bu durumu onaylar gibi. Oyuncunun takımla olan sözleşmesi devam etmesine rağmen böyle bir durum paylaşması takımın dağılacağına yoruldu.

Bakalım Alman devi Schalke 04, gerçekten arenadan çekilecek mi, yoksa başka bir yöntem ile yollarına devam edecek mi? Yorumlarınızı merakla bekliyoruz.

Schalke 04

Schalke 04