Kuzey Amerika’nın prestijli eSpor oluşumlarından biri olan Cloud9, geçtiğimiz günlerde takıma ünlü simalardan belli bir miktar yatırım sağlandığı açıklandı. Bir çok ismin yer aldığı listede rakamlar açıklanmazken, PvP.live’ın açıklamasına göre toplam üç milyon dolarlık yatırımın yer aldığı belirtiliyor.

League of Legends ile kendisini duyurmayı başaran Cloud9, ilerleyen dönemde Overwatch, Hearthstone, Call of Duty, Counter Strike: Global Offensive, Super Smash Bros Melee, Super Smash Bros for Wii U, Dota 2, Vainglory ve H1Z1: King of the Kill’in de yer aldığı on yapımda kadroya sahip.

Cloud9’nın yaptığı ilk yatırım turunda yer alan ünlü yirmi bir isim şu şekilde;

Golden State Warriors oyuncusu Andrew Bogut, Golden State Warriors sahiplerinden Chamath Palihapitiya, San Francisco Giants oyuncusu Hunter Pence, Tesla yönetim kurulu üyeleri Antonio Gracias, Kimbal Musk ve yatırımcı Bill Lee, United Talent Agency, San Francisco 49ers eski oyuncusu Joe Montana, Signia Venture Partners kurucularından Rick Thompson, the Founders Fund kurucuları Ken Howery ve Brian Singerman, Jam City kurucularından Josh Yguado, Eldridge Industries kurucusu ve LA Dodgers sahiplerinden Todd Boehly, Bonfire Studios kurucuları Min Kim ve Rob Pardo ve Reddit kurucularından Alexis Ohanian.