Sony’nin merakla beklenen konsolu biliyorsunuz bu gece yapılacak gece satışının ardından yarın sabah Türk oyun severler ile buluşacak. Playstation 4’lerine bir an önce kavuşmak isteyen oyuncular da 13 Aralık sabahından itibaren konsolun satışa çıkacağı teknoloji mağazalarının kapısını aşındırmaya başlayacak. Ama Ps4 bulabilecekler mi? İşte asıl soru bu.

Elimize geçen bir belge Playstation 4 satışlarının çoktan başladığını gösteriyor. Aşağıda gördüğünüz fatura İstanbul Taksim’de bulunan Demirören AVM’de bulunan Media Markt’tan alınmış durumda. İsmi bizde saklı olan kişi bu mağazadan ödemesini yaparak konsolunu Cumartesi günü teslim edilmek şartı ile almış bulunuyor.

ps4-gonder

Konu ile ilgili Media Markt yetkilileri ile telefon üzerinden konuşmamızda öncelikle kendilerine konsolun ne zaman çıkacağını sorduk ve bu gece yapılacak satışın ardından Cuma günü alabileceğimiz cevabını aldık. Ardından kendilerine elimizde şu anda Demirören AVM’deki mağazadan alınmış bir PS4’ün faturası olduğunu söylediğimizde şirketin web sitesi üzerinden bir ön satış açtığı ve bu ön satışa başvuranlara satış yapıldığı söylendi.

Oysa ki ismi bizde olan kişi bilgi almak için gittiği mağazada şans eseri başka birine satış yapılırken gördüğünü ve bunun üzerine ısrar ile kendisinin de aldığını söyledi.

Aşağıda Media Markt’ın twitter üzerinden attığı tweet’te ise “İlk siz alın” sloganı ile gece satışından bahsedilmiş.

BbN_IodCQAIRPbq

Ayrıca gece satışı yapılacak olan Cevahir Alışveriş merkezinin önündeki sırada şimdiden tamamen spotçuların olduğu da gelen haberler arasında. Bazı teknoloji mağazalarında ise yarınki satış için listeler oluşturulduğu ve bazı yerlerin hava parası karşılığı isimleri ön sıralara taşıdığı da aldığımız duyumlardan biri.

Ülkemizde ilk kez bir oyun konsolu Avrupa ile (en azından Avrupa ikinci bölge) ile aynı anda satışa çıkıyor. Daha önceki konsollarda zaten Türkiye satışı aylar sonra başladığı için bütün sıkı oyuncular bir şekilde kendi imkanları ile konsollarını alıyordu. Bu sefer hepimiz resmi satışları bekledik. Ve dolayısıyla bu da bizim bu konuda verdiğimiz ilk sınav olacak.

Bu gece ve yarın Playstation 4 almayı düşünenlere şimdiden iyi şanslar diliyoruz.

8 Comments

 • ubifb dedi ki:

  Bu akşam Cevahire gideceğim.Umarım 1 tanecik kapabilirim 🙂

 • salih kürşat türker dedi ki:

  bende aldım buıgun itibari ile

 • türker toker dedi ki:

  hocam sanırım büyük şans olmuş o, ordaki müdürün yakın tanıdığı felandır. ankaradaki media markt a bu gece 12 de başlayacak satış. yakın arkadaşımız orda çalışıyor hatta şu an ps4 kutularını ortaya gığıyolarmış. o kadar ısrar etmemize rağmen el atından bir tanesini değil satmak köşeye bile ayırtamadık. hani sıraya girmeden koşturmadan rahat alabilemek için. ama müdürlerinin kesin talimatı varmış hiç yardımcı olamadılar. ufak bir şanları bile olsa kesin yaparlardı bu iyiliği bana. istanbuldaki olay oraya münasır olmuş bence.

 • Ulaş dedi ki:

  Bu ülkede bu tarz ”rüşvet” olayları olduğu sürece hiçbir yere varamayız!

 • ismail ozan izci dedi ki:

  öncelikle rüşveti vermemeyi öğrenmemiz gerek !!!

 • Kerim Nuri dedi ki:

  Bursada hiç bir yerde kalmamış ocak ayını beklicez artık

 • Theronin dedi ki:

  Dün mediamarkt’ta PS4 alan 45 kişiden biri olarak söylüyorum. Sıra yaptık , numaralar tuttuk. Sadece 45 kişiyi alıp satış yaptılar. Çok iyi ağırlandık. Ben memnun kaldım. 18:30-22:30 arası dışarıda donduk ayrı…