dungeon keeper1997 senesinde çıkarılan Dungeon Keeper‘ın yaratıcısı Peter Molyneux, EA’in Mobil platformlar için çıkardığı F2P Dungeon Keeper oyunu ile ilgili BBC’ye verdiği röportajda konuştu. Molyneux, her tarafından bir şeyler satmaya çalışan Dungeon Keeper oyununun aldığı negatif tepkilerin anlaşılabilir olduğunu da belirtti.

Oyunun orijinalinin sahip olduğu atmosferden ve oynanıştan çok uzak olduğu hepimizin malumu. Bununla beraber Molyneux, oyunun gülünç bir oynanışının olduğunu söylüyor. “Yalnızca bir zindan inşa etmek istiyorum, bir bloğun kazılmasını alarmımı kurup altı gün beklemek istemiyorum.” şeklinde bir ifadeyle bir gerçeği de dile getiriyor.

Dungeon Keeper 2’yi günlerce oynamış biri olarak benim için, Dungeon Keeper’ın yeniden yapılıyor olması, oyunun potansiyeli itibariyle oldukça heyecan vericiydi. Ancak oyun tam bir hayal kırıklığı. Oyun ile ilgili oyunculardan gelen bir diğer tepki de EA’in oyuna 5 yıldızın altında puan verilmesini engellemiş olması. Oyuna düşük bir puan vermek istediğinizde oyunu oylayacağınız sayfaya gönderilmek yerine “Bize tavsiye verin” gibi bir sayfaya yönlendiriliyorsunuz ve buradan EA’e tavsiyelerde bulunabiliyorsunuz. Onlar da gönüllerince okumuyorlar…