Japonya’da iş dünyasını takip eden önemli gazetelerden biri olan Nikkei Nintendo’nun yeni planlarını gün yüzüne çıkardı. Zor giden mali sürecin ardından önce Free to Play’e göz kırpan Nintendo şimdi de mobil platformlara el atacak gibi görünüyor.

Gazetenin bildirdiğine göre Nintendo Perşembe günü yapacağı duyuru ile artık akıllı telefon ve tabletlere de içerik sağlayacak. Kendi market sistemini bu platformlara taşıyacak şirket, ürünleri hakkında video, demolar gibi çeşitli içerikler sağlayacak. Bu uygulama ile deneme fırsatı bulduğunuz ürünleri 3DS, 2DS ve Wii U platformları için satın alabileceksiniz. İlk aşamada Nintendo bu uygulamayı sadece ürünlerini pazarlamak için kullanacak gibi görünüyor. Çünkü satın aldığınız ürünleri mobil platformlarda oynama gibi bir şansınız bulunmuyor.

Kısaca Nintendo market tipi bir uygulama ile oyunlarını daha geniş kitlelere ulaştırmayı amaçlarken konsol satışlarını da arttırmak istiyor gibi. İleride bu oyunları mobil cihazlarda tam sürüm olarak belki de oynayabileceğiz. Ancak ilk aşamada bu pek mümkün görünmüyor.

Nintendokahramanları