Senarist ve yönetmen koltuğunda, şaşırtıcı ve orijinal olduğu kadar yenilikçi bir yapım olan “District 9”dan hatırladığımız Güney Afrikalı genç sinemacı Neill Blomkamp oturuyor.

Film, 2159 yılında, biri Elysium adında insan yapımı bir uzay istasyonunda yaşayan olağanüstü varlıklı, elit, diğeri aşırı nüfus artışına maruz kalarak harabeye dönen dünyada yaşayan iki farklı sınıfı anlatıyor. Kahramanımız Max (Matt Damon), bahse konu iki toplumun arasındaki sınıfsal uçurumu ortadan kaldırmayı kendine misyon edilmiş bir mavi yakalı. Tahmin edileceği gibi filmdeki kötü kadın da, Elysium vatandaşlarının ultra lüks yaşam tarzını korumak adına anti-göç kanunlarını kovalayan bir bakanı canlandıran Jodie Foster.

Bu bilim kurgu gerilimde Damon ve Foster’a, District 9’ün başrol oyuncusu Sharlto Copley’in yanı sıra iki kıyamet filmi “I Am Legend” ve “Blindness”ın yıldız oyuncusu Alice Braga, “Milk”tan tanıdığımız Diego Luna, Brezilyalı oyuncu Wagner Moura ve birçok dizi ve sinema filminde önemli roller almış usta aktör William Fitchner eşlik ediyor.

Elysium’um izleyici ile buluşma tarihi ise 9 Ağustos 2013.